קבוצות הפייסבוק שכל עו"ד חייב להכיר

אלפי עורכי דין כבר גילו את היתרונות הגדולים של פייסבוק כפלטפורמה לקידום ושיווק המשרד. אחת הפעילויות הפופולאריות ביותר בפייסבוק, חינמית ומגוונת, הינה ללא ספק הפעילות של המשתמשים במסגרת קבוצות. אני לא יודע אם בשנת 2009 כבר נרשמתם לפייסבוק, אך כדאי שתדעו שכבר באפריל 2009 היו בפייסבוק קבוצות שמנו למעלה ממיליון חברים…

בחצר הישראלית שלנו אנחנו יכולים לדבר על קבוצות משמעותיות באוריינטציה משפטית החל משנת 2012. היום, שש שנים לפחות אחרי ולאחר שמאות אלפי תגובות נוספו בקבוצות של עורכי דין ברשת החברתית, הגיע הזמן למפות עבורכם את הקבוצות הפופולאריות, הפעילות והאפקטיביות ביותר. זה המקום לפרגן לאלה שהקימו, דחפו, תפעלו ועדיין מתפעלים את הקבוצות האלה; ההצלחה של הקבוצות היא במובנים רבים תוצאה של ההשקעה הרבה שלהם.

אני מציע לכל עורך דין פעיל בפייסבוק לשקול להצטרף לקבוצות המופיעות להלן: חלקן עשויות לייצר עבורכם פרנסה, חלקן ישמשו עבורכם קרקע פוריה לשיח מקצועי, חלקן יספקו לכם תמיכה אישית ומקצועית, חלקן יאפשרו לכם לפרסם באפקטיביות, חלקן פשוט ישעשעו אתכם ועוד. 

הצטרף עכשיו ל-4500 עורכי דין, המקבלים עדכון כשמתפרסם תוכן חדש

רשימת הקבוצות שכל עו"ד חייב להכיר

שם הקבוצה: תשאל עו"ד (לינק)
כמות החברים נכון להיום: 58,344.

(נוסח התקצירים הועבר אליי על ידי מנהלי הקבוצות או שלמדתי אותו מהמופיע בעמוד אודות הקבוצה בפייסבוק)

תקציר:
קבוצת ההתייעצות המשפטית הראשונה בפייסבוק ונכון לכרגע הגדולה וגם הפופולארית ביותר. בקבוצה נשאלות מדי יום כ-100 שאלות משפטיות בכל תחומי המשפט. בנוסף לשאלות המשפטיות בקבוצה, מתקיימים מדי שבוע שידורים חיים עם עורכי דין בתחומים שונים.  מייסד הקבוצה הוא עו"ד סער סיקלאי, מחלוצי הניו-מדיה לעורכי דין. לצידו 15 מנהלים, כולם עורכי דין. לקבוצת תשאל עו"ד יש גם קבוצת בת בשם "תשאל עורך דין" ובה כ- 20,000 חברים.

שם הקבוצה: הלוח הגדול – משרות עבור עו"ד ומתמחים (לינק)
כמות החברים: 12,301.

תקציר:
קבוצה שהיא למעשה מעין לוח מודעות דרושים ייחודי למקצועות המשפט. הפרסומים המותרים במסגרת הקבוצה הם של עו"ד או מתמחים אשר מעוניינים לחפש עבודה כעו"ד או כמתמחים וכן של מקומות עבודה אשר מחפשים להעסיק עו"ד או מתמחה. הקבוצה הוקמה ומנוהלת על ידי עו"ד משה טייב, המשנה ליו"ר הלשכה; לצידו מנהל את הקבוצה עו"ד שחר אורגד, סגן יו"ר לשכת עוה"ד ויו"ר פורום עו"ד צעירים מתמחים וסטודנטים.

שם הקבוצה: עורכי דין מתייעצים – גרפולוגיה משפטית ועו"ד (לינק)
כמות חברים: 8474.

תקציר:
אחת הקבוצות הוותיקיות והפופולרית בקרב עורכי הדין. נתוני החודש האחרון (שדגמתי בעצמי) מצביעים על למעלה מ-1000 פוסטים ולהן מעל 8000 תגובות – נתון שבהחלט מעיד על קבוצה פעילה ומרכזית. בקבוצה זו מתייעצים בנושאים משפטיים ועסקיים; על דגלה של הקבוצה ערכים של פירגון ותמיכה הדדית. את הקבוצה הקימה ומנהלת קרן רווה, גרפולוגית משפטית מוסמכת, עדה מומחית לזיהוי כתבי יד וזיופים.

שם הקבוצה: ליטיגציה הוצאה לפועל ועו"ד (לינק)
כמות חברים: 8364.

תקציר:
קבוצת ליטיגציה הוצאה לפועל ועו"ד היא קבוצה ייחודית בה עולים שאלות משפטיות בכל התחומים, והמשיבים הם כלל עורכי הדין בדגש על אנשי מקצוע בתחום. הייחודיות של הקבוצה ומה ששם אותה בראש הקבוצות המובילות היא שאין בקבוצה כל פעילות מלבד נושאים משפטיים ושיח משפטי פורה. לא תמצאו שם פוליטיקה או הגיגים אישים. מייסד הקבוצה בשנת 2012 הוא עו"ד יוסף ויצמן המשנה לראש לשכת עורכי הדין.

שם הקבוצה: עורכי דין בישראל – הבמה המרכזית (לינק)
כמות חברים: 7569.

תקציר:
אחת מהקבוצות הפופולריות, המרכזיות והגדולות ביותר. מדי יום עשרות עו"ד מתייעצים זה עם זה, משתפים זה את זה בחוויות המקצוע, נחשפים למידע מקצועי רלבנטי, מכירים חברים חדשים ובאופן טבעי נרקמים שיתופי פעולה מקצועיים. הקבוצה הוקמה ע"י עו"ד משה טייב במטרה להפוך אותה ל-"במה המרכזית" של עורכי הדין בישראל.

שם הקבוצה: עורכי דין בחיפה ובכלל (לינק)
כמות חברים: 6960.

תקציר:
מטרת הקבוצה – שיח ענייני ומקצועי בין עורכי דין, שיהא בו כדי לסייע לנתקלים בבעיה או הרוצים לשתף מידע מקצועי חשוב. מידי יום מתפרסמים עדכונים חשובים של פסיקה, חקיקה ומידע הקשור לכל המוסדות שעורכי דין קשורים עימם. הקבוצה נטולת פרסומים ורק העוסקים במשפטים חברים בה. מייסדת הקבוצה: עורכת הדין חנה קציר.

שם הקבוצה: עורכי דין צעירים, מתמחים וסטודנטים (לינק)
כמות חברים: 6237.

תקציר:
קבוצה עבור עורכי דין צעירים, מתמחים וסטודנטים שמוזמנים בקבוצה לשיח שמטרתו הפרייה הדדית וסיוע בתחילת הדרך. הקבוצה הוקמה ומנוהלת ע"י עו"ד שחר אורגד.

שם הקבוצה: פורום הפרקליטים (לינק)
כמות חברים: 5813.

תקציר:
הקבוצה מיועדת לשיתופי פעולה בין קולגות, העלאת שאלות, התייעצויות, סוגיות משפטיות שונות, חדשות והודעות משפטיות שונות בדגש על תקדימים משפטיים. הקבוצה הוקמה ומנוהלת על ידי עורכי הדין איתן עמרם ואופיר כהן.

שם הקבוצה: ממים של עורכי דין (לינק)
כמות חברים: 3744.

תקציר:
קבוצה זו מיועדת לעו"ד בלבד, ובעיקר לאלו המחזיקים בחוש הומור מפותח, כאשר היא משמשת כ"מקום מפלט" עבור אלפי עו"ד המבקשים לשתף ולפרוק את חוויות המקצוע בצורה הומוריסטית ולעיתים אף צינית. חברי הקבוצה מעלים פוסטים באמצעות ממים בלבד. הקבוצה הוקמה ע"י עו"ד סיון רוזן ומנוהלת ע"י עוה"ד סיון רוזן, נופר טל ורועי כהן.

שם הקבוצה: לוח משרדים להשכרה לעורכי דין (לינק)
כמות חברים: 1909.

תקציר:  מטרת הקבוצה לעזור האחד לשנייה למצוא משרד להשכרה. הקבוצה הוקמה ומנוהלת ע"י עו"ד שחר אורגד.

קבוצות נוספות לעורכי דין

מעבר לרשימה שריכזתי עבורכם, אני ער לכך שקיימות עוד עשרות קבוצות משפטיות מעניינות. בחרתי בכוונה להשמיט קבוצות עם מכנה משותף מצומצם (למשל כאלה העוסקות רק בדיני עבודה, או בנזיקין וכד') או קבוצות עם רמת מעורבות נמוכה (למרות שהן צברו אלפי עורכי דין כחברים בקבוצה); כל זאת משום שהיה לי חשוב שהרשימה שריכזתי עבורכם תתייחס לקבוצות שבאמת כל עורך דין חייב להכיר. יחד עם זאת, אני אשמח אם תוסיפו בתגובה קישור לקבוצות נוספות שהייתם רוצים להמליץ עליהן. קוראים שרוצים להכיר קבוצות נוספות, פחות מרכזיות, מוזמנים לעיין בתגובות.

טיפ אחרון לסיום: בטרם תצטרפו לקבוצות המשפטיות בפייסבוק הרשו לי להמליץ לכם בחום לקרוא ולכבד את התקנון של כל קבוצה וכמו כן לקחת לעצמכם לכל הפחות יומיים של צפייה בפעילות הקבוצה לפני שגם אתם מצטרפים לשיח; התנהגות כזו תבטיח את קליטתכם בצורה חלקה בקבוצה.

בהצלחה, אדי סוברי

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני ישירות לווטסאפ עדכונים חמים בנושאי קידום ושיווק. 

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.