חשיפה: 7 הדרכים שבהן עורכי דין משיגים לקוחות חדשים, באמצעות סירטוני וידאו

כותרת: לא מספיק לצלם וידאו או ... עו"ד, יש לך וידאו - מה עשית איתו? או...

בשנים האחרונות יותר ויותר עורכי דין נחשפים לעוצמה השיווקית המוכחת שטמונה בשימוש בסרטוני וידאו; אפשר למצוא היום ברשת האינטרנט מאות סרטונים בעברית, של עורכי דין המתארחים בבמות שונות וחולקים את הידע המשפטי הרב שלהם עם הגולשים-הצופים. לשמחת כולנו, החל משנת 2014 הותר פרסום של סרטונים מקצועיים של עורכי דין ברשת, מה שנתן את ברכת הדרך והוביל לתוצאה שאנחנו רואים היום. 

הצטרף עכשיו ל-4500 עורכי דין, המקבלים עדכון כשמתפרסם תוכן חדש

זו עובדה: לקוחות יעדיפו עו"ד שהם רואים בסרטון וידאו מקצועי

כבר כתבתי בבלוג בהרחבה על היתרונות שבפרסום עורכי דין באמצעות וידאו. נכון יהיה להזכיר שצילום וידאו מקצועי מעביר בטבעיות את האישיות והעוצמות שלכם; וידאו ממתג וממצב את המשרד שלכם כמוביל בתחומו, נוכח ועדכני; תכני וידאו קלים לשיתוף בפייסבוק, בפורומים, בניוזלטרים וכו'; והכי חשוב – תכני וידאו יוצרים עבורכם יתרון מנצח על המתחרים שלכם!

חלפו שלוש שנים מאז הקמתי את אולפן הוידאו המשפטי של אתר הפורומים המשפטיים, אירחתי מאות עורכי דין באולפן ופרסמנו למעלה מ-600 סרטונים ברשת; מהניסיון שצברתי בליווי עורכי הדין הרבים שהשקיעו בפירמה שלהם באמצעות הצילומים, אני רוצה לחלוק עמכם את שבעת השימושים האפקטיביים ביותר שעורכי דין עושים בהם שימוש כדי לגייס לקוחות חדשים למשרד ולהגדיל בצורה משמעותית את הרווחים שלהם.

1. שלבו את הסרטון בעמודי הנחיתה שלכם

אם אתם מנהלים קמפיין פרסומי המוביל גולשים לעמוד נחיתה, דאגו לכך שסרטון וידאו מתאים יופיע בעמוד. ניתוח דפוסי התנהגות של אלפי גולשים בעמודי נחיתה משפטיים מוביל למסקנה ברורה: אחוז ניכר מהגולשים בעמוד הנחיתה מתעניין וצופה בוידאו.

הנה לכם צילום מסך של עמוד נחיתה בקמפיין של חברי, עו"ד אמיר זבולון. כל נקודה על המסך מאפיינת לחיצה של גולש על המסך; ריבוי לחיצות הופך את הצבע בסקאלה שבין כחול (ירוק- צהוב) לאדום. אין ספק בנוגע לנקודה החמה ביותר בעמוד, הביטו:

הנקודה החמה בעמוד - מופיעה באדום

שורה תחתונה: סרטון מוצלח המופיע בעמוד הנחיתה יוביל לכמות פונים גדולה יותר, נקודה.

2. צרו קמפיין רימרקטינג שיחשוף את הוידאו שלכם בפייסבוק

אחד הכלים המתוחכמים ביותר שהטכנולוגיה מאפשרת לנו כיום משלב יכולת "רדיפה" אחרי כל המבקרים בעמוד הנחיתה גם בפייסבוק ובשילוב וידאו. במילים אחרות: נהלו קמפיין רימרקטינג המציג בפייסבוק בפני כל מי שביקר בעמוד הנחיתה שלכם, את סרטון הוידאו שלכם.

הצגת וידאו מקצועי שבו הנכם מופיעים במיטבכם – בפני אלה שכבר התעניינו בשירות המשפטי שלכם וביקרו בעמוד הנחיתה שלכם – תעלה באופן דרמטי את הסיכויים להגדיל את כמות הפונים אליכם.

3. שתפו את הסרטון ב-WhatsApp

אל תהססו לשתף בצורה נבונה בווטסאפ סרטון מקצועי שאתם מופיעים בו. אני נהנה לראות עורכי דין בקבוצות עורכי דין, הבוחרים בחכמה להתייחס לנושא שעולה – תוך שהם משתפים את הנוכחים בקבוצה גם בסרטון (שהם מופיעים בו) אשר מוסיף ותורם לדיון. יפתיע אתכם שיש עורכי דין שהפיקו באולפן שלי סרטונים בנושאים יזומים, מתוך מטרה מפורשת לשתף אותם ברגע המתאים בקבוצות ווטסאפ ספציפיות?

אגב, תראו באיזו צורה מקצועית ומרשימה ווטסאפ מציגה היום בפני המשתמשים המשתפים לינק מיוטיוב. צילמתי עבורכם את ההודעה ששלחתי לחברתי עו"ד מיקי חשמונאי, זו היתה הזדמנות לפרגן לה על סרטון נהדר בו היא מופיעה:

שתפו את הסרטון שלכם בווטסאפ

4. תנו ללקוחות שלכם קישור לסרטון בהודעת SMS

שוחחתם טלפונית עם לקוח שהתעניין ב'מחיקת חובות', בסוף השיחה ביקשתם את הסכמתו ושלחתם לו בהודעת SMS קישור לסרטון שבו הסברתם בצורה מקצועית ומפורטת בנוגע להליכי פשיטת רגל – אתם מתארים לעצמכם איזו עוצמה הוספתם ליכולת השיווקית שלכם?

5. הפכו את פינת ההמתנה במשרד לנקודה שיווקית

במשרדים רבים פינת ההמתנה מצוידת גם בטלוויזיה המאפשרת למבקרים המתנה נוחה יותר (ומשעממת פחות). זוהי בדיוק ההזדמנות שלכם "לאלץ" אותם לצפות דווקא בכם, במיטבכם. אני מכיר משרדים רבים (גדולים וקטנים) המציגים בלולאה את כל קטעי הוידאו שהם הופיעו בהם: מאירוח שלהם בערוץ 2, חוות דעת משפטית שהם הגישו בתוכנית כלכלית, הפקה עצמאית באולפן כזה או אחר וכו'. מדובר ברעיון נהדר ההופך את הפקת הוידאו שלכם לכלי עוצמתי שרק מחזק את התחושה של הלקוחות שמבקרים אצלכם, שאתם עורכי הדין הנכונים עבורם.

6. צרו ערוץ יוטיוב ופרסמו בו את כל הסרטונים שלכם

הקדישו 5 דקות מזמנכם כדי ליצור לפירמה שלכם ערוץ יוטיוב אליו תוכלו להעלות את כל הסרטונים שלכם. היתרון עצום: מהרגע שהסרטונים שלכם מופיעים ביוטיוב והגדרתם אותם כסרטונים ציבוריים, הם חשופים לכלל הגולשים באינטרנט ולכלל הגולשים המחפשים ברשת החיפוש של גוגל. במילים אחרות, כשהסרטונים שלכם מופיעים ביוטיוב – אז הם "עובדים בשבילכם" 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע…

7. העלו (Upload) את הסרטונים שלכם לפייסבוק – אל תשתפו בפייסבוק סרטונים שפרסמתם בפלטפורמות אחרות

אל תעשו את אחת הטעויות הנפוצות ותשתפו את הסרטונים שלכם בפייסבוק. כשאנחנו משתפים בפייסבוק סרטון יוטיוב (לדוגמא) שבו אנחנו מופיעים, אנחנו רק מאפשרים לגולש לצפות בסרטון (אם הוא לא לוחץ – הסרטון לא מתנגן). ברגע שאנחנו מעלים את הסרטון לפייסבוק, אז הסרטון מתנגן מאליו כשהגולש בפייסבוק נתקל בסרטון. אך היתרון הטמון בהעלאת סרטונים לפייסבוק לא מסתכם רק באופציית הניגון האוטומאטי: א. קידום צפיות בסרטונים במנגנון הפרסום של פייסבוק מאפשר הפצה של הסרטון שהעלתם בעלות הנמוכה משמעותית מכל קידום אחר. ב. פייסבוק מתעדפת סרטונים ומציגה אותם לרוב בראש הקיר של החברים בפייסבוק (תבדקו בעצמכם).

הנה לכם דוגמא לאופן שבו התנגן לי באופן אוטומאטי סרטון יוצא מן הכלל של חברי, עו"ד צבי וישנגרד:

שתפו את הסרטונים שלכם עם הגולשים בפייסבוק

הסוד של להשיג יתרון הוא קודם כל להתחיל (מארק טווין)

הפקתם סרטון וידאו מצוין המציג את הפירמה שלכם ואתכם כמומחים בתחומכם, דאגתם להתארח בתוכנית טלוויזיה פופולארית, ערכתם את ההרצאה המצולמת שלכם בלשכת עורכי הדין – כל עוד הסרטונים "חבויים" במחשב האישי שלכם או באיזו קטגורייה פנימית באתר האינטרנט שלכם, אתם רחוקים מלמצות את הפוטנציאל הגלום בהפקה הזו. בידכם להפיץ בקלות את התוכן המצולם שלכם באמצעים הדיגיטליים העומדים לרשותכם היום – בווטסאפ, בהודעות SMS, ביוטיוב, בפייסבוק ואף בפינת ההמתנה במשרד ועוד. אחרי שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם יצפו בוידאו שלכם, יהיה להם קשה לבחור בעורך דין אחר על פניכם 🙂

בהצלחה!

אדי

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני ישירות לווטסאפ עדכונים חמים בנושאי קידום ושיווק. 

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.