עו"ד, למה הלקוחות התחילו פתאום לסנן אותך?

לקוח פוטנציאלי קיבל המלצה חמה עליך והשאיר לך פרטים, לקוח אחר נתקל בפרסום המוצלח שלך בפייסבוק וביקש שתחזור אליו, לקוח שלישי שמע אותך בעבר בהרצאה, והיום (סוף סוף) הוא התקשר והשאיר הודעה אצל המזכירה שלך.

למרות שזה נשמע מבטיח מאוד, אין טעם לפתוח בקבוק שמפנייה; כשהוא סוף סוף מחליט לענות לשיחה (השלישית) שלך, אתה מבין שהוא לא כל כך בטוח בנוגע אליך…

למה?

כי זה מה שהופיע על מסך הטלפון שלו כשהתקשרת אליו, ואתה לא ידעת:

זהירות: אפליקציות לזיהוי שיחות

האפליקציות הפופולריות ביותר לזיהוי שיחות נכנסות ויוצאות בישראל – הן TrueCaller ו- ME. אני משוכנע שרוב הקוראים שלי עושים שימוש באחת מהאפליקציות האלה, ו-50% מהם (לפחות) מעולם לא בדקו איך המספר שלהם מופיע במכשירים שבהם מותקנות האפליקציות!

הדוגמא שצילמתי לכם למעלה היא בהחלט חריגה, אבל כדאי שתדעו שהיא לא היחידה בנוף. כבר "תפסתי בעדשה" כמה וכמה קולגות שהזיהוי של הטלפון המשרדי שלהם באפליקציות ממש מטריד… למשל: "עו"ד בלבולי מוח", "יקרן", "להתרחק" ובראש הרשימה השחורה: "זהירות, נוכל!". יחד עם זאת, אלה חריגים והסיכוי שככה גם אתם מופיעים באפליקציות נמוך מאוד.

"ספאם" ו-"עורך דין גלידות"

באופן קבוע כשמסתיימת אצלי במשרד פגישה עם עורך/ת דין חדש שאיני מכיר, אני מבקש רשות להוסיף את מספר הנייד שלו לזיכרון של הסלולרי שלי. כדי להקל על העניין אני מבקש ממנו לחייג אליי ואז אני מפתיע אותו כשאני מראה לו איך הוא מופיע באפליקציית זיהוי שיחות TrueCaller.

רק בחודש האחרון "תפסתי" שלושה עורכי דין עם זיהוי שיחה חריג: האחד (נניח שהשם שלו הוא "פלוני") הופיע ככה: "פלוני גלידות". הוא היה בהלם! הוא סיפר לי שהוא היה שותף בגלידרייה לפני כמה שנים, ולא היה לו מושג שגם היום, כשמחייגים אליו (כעורך דין) זה מה שרואים;

אצל השני (יותר נכון, השנייה), הופיע זיהוי באזהרה של "ספאם" (אתם מתארים לעצמכם איך נראתה הבעת הפנים של אותה עורכת דין כשהיא ראתה את זה?); אצל השלישית פשוט הופיע שם ושם משפחה אחר לחלוטין, של מישהו שככל הנראה בעבר היה הבעלים של אותו מספר. גם זה קורה!

ואוו, זיהוי מרשים ב-ME: "עו"ד ישראל ישראלי, סנגור פלילי"

אני מקווה שבשלב זה כבר החלטת שמיד אחרי שתסיים לקרוא את הפוסט, תבדוק איך אתה מופיע באפליקציות לזיהוי שיחות. אך מה תעשה אם תגלה שהזיהוי שלך לא מחמיא לך (בלשון המעטה)?

ובכן, ישנה אפשרות טכנית למחוק לצמיתות את האופן שבו כל מספר מוצג באפליקציית Truecaller (להנחיות קרא כאן). מצד שני, אני לא מכיר אופציה דומה באפליקציית ME, ולכן, מדובר בפתרון חלקי בלבד. אך הרבה מעבר לכך, מה אם תבקש לשדרג את הזיהוי באופן שגם יציג אותך בצורה הרבה יותר מעצימה מ"סתם" השם שלך?

ככה תשפיעו על התצוגה שלכם באפליקציות לזיהוי שיחות

ראשית כל, כדאי להבין שכל מי שמוריד את האפליקציות האלה מעניק להן גישה לאנשי הקשר שלו. אני לא הכתובת כדי להסביר איך בדיוק זה עובד והאם מדובר בהפרת הפרטיות, אבל ברור שהאפליקציה עושה שימוש במידע המצוי במכשירים שבהן היא מותקנת – כדי לאפשר לכלל משתמשים בה לקבל מידע על מספרי טלפון שלא שמורים אצלם במכשיר!

מכאן, הדרך קצרה להבנת הפתרון הבדוּק שלי לשינוי האופן שבו אתה מזוהה באפליקציות: דאג לשמור את המספר שלך בצורה הרצויה ("ישראל ישראלי, סנגור פלילי", למשל) ב-10 מכשירים סלולריים שונים אליהם יש לך גישה (המכשיר של בן/בת הזוג, של הילד/ה, חבר/ה טוב/ה וכו'); מיד לאחר מכן, הורד את האפליקציות ואשר להן גישה לאנשי הקשר.

אם תוך כמה ימים אתה לא מופיע אחרת, הקפד בכל הזדמנות לבקש בנימוס מאנשים חדשים שאתה מכיר ואשר מוסיפים אותך לאנשי הקשר שלהם – להוסיף אותך בדיוק כפי שתבקש. במקרים רבים המהלך הזה מייצר תוצאות טובות ומהר! במקרים אחרים – ואני מכיר גם כאלה – אין מנוס מהחלפת מספר טלפון…

מה מספר הטלפון שלך? אני רוצה לבדוק משהו…

בין יתר הפיתוחים הטכנולוגיים של זמננו, גם האופן שבו אחֵרים בוחרים לשמור את מספר הטלפון שלנו – חשוף לעיני כל. מכאן גם החשיבות הרבה שכל עורך דין חייב לייחס לאופן שבו מספר הטלפון שלו מוצג באפליקציות שמשמשות לזיהוי שיחות.

לקוח פוטנציאלי יכול לסגת (כל עוד נפשו בו), ככל שצברנו לעצמנו 'מוניטין שלילי' באפליקציות האלה; לעומת זאת, לקוח ממוצע אחר יכול להתרשם לטובה כשהזיהוי מוצלח ומדויק. מדובר בחלון הראווה של העסק שלכם, חלון ראווה שמופיע על צג הטלפון של רוב הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. שווה לכם (מאוד) לתת לכך תשומת לב, זה ישתלם לכם – בגדול!

בהצלחה,

אדי

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני לפני כולם עדכון בנושאי קידום ושיווק, בווטסאפ

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.

ואם כבר, אז למה שלא נהיה "חברים"? :-)  הפרופיל שלי בפייסבוק

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 2 הצבעות, ממוצע של : 5.00 מתוך 5 כוכבים
Loading...