עורך דין, מה החיוך שלך אומר עליך?

הכנתי רשימה ארוכה של טורים שאני מתכוון לפרסם השנה; איך מתמודדים בתבונה עם ביקורת שלילית בפייסבוק? מה עושים כדי שבתוצאה השנייה בגוגל תופיע המלצה חמה על המשרד? מהן קבוצות הווטסאפ החדשות שעורכי דין חייבים להכיר? ועוד. אבל את השנה האזרחית אני רוצה לפתוח עם טור חגיגי, מעורר השראה (אני מקווה), כזה שייתן לקוראים רעיונות אחרים וכיווני מחשבה רעננים – כאלה שבאמת יכולים לשנות את שנת 2022 (ואת השנים הבאות בכלל), מן הקצה, אל הקצה.

5 צעדים שיהפכו את שנת 2022 שלך, לסיפור הצלחה

חלק מהטיפים שלהלן עיבדתי עבורכם מתוך הרצאות סוחפות של המנטור האגדי ג'ים רוהן, מנטור בחסד עליון שבשנתיים האחרונות אני מקשיב לו לפחות שעתיים בשבוע. כל שבוע.

1# כדי שדברים ישתנו, אנחנו צריכים להשתנות

כדי שהתוצאות הכספיות שלנו יספרו סיפור אחר בסוף השנה, אנחנו צריכים להשתנות. זה לא הקמפיין בגוגל שתחליטו (סוף סוף) לנהל, זה לא המעבר למשרד במגדל בת"א או הצטרפות לקבוצת נטוורקינג – שיגרמו לשפע להופיע. סה"כ, התחזית המדויקת ביותר ל- 2022 היא ששום דבר לא הולך להשתנות השנה יותר מידיי. אנחנו הולכים לחוות שנה שתהיה בוודאי דומה לקודמתה – וזה בסדר גמור. זה בדיוק מה שאמור להיות, העולם בנוי ככה. כל הדברים חוזרים על עצמם בדיוק מופתי, בפזמון חוזר שמזכיר לנו ש-"אין חדש תחת השמש". אחרי החורף הזה יבוא האביב, ואחרי הלילה תמיד עולה האור. מה בכל זאת יכול להשתנות? אנחנו.

קבלו החלטה להשקיע השנה הזו – בעצמכם. השינוי הכי גדול מגיע מבפנים, מהאישיות שאתם הופכים להיות.

#2 אתה רוצה להרוויח יותר מהממוצע? תהיה עורך דין מעל הממוצע

אי אפשר לצפות או לקוות שנרוויח יותר, בלי להיות "שווים את זה". צאו לכל הקורסים המקצועיים שאתם יכולים לצאת אליהם, הרחיבו את מנעד הידע שלכם, קראו את כל הספרים שאתם יכולים לקרוא. אל תוותרו על ההזדמנות ללמוד (יחד איתי) איך להפוך כל שיחת טלפון אתכם – ללקוח משלם במשרד, בחרו לעצמכם מנטור מקצועי ומנטור רוחני, שלמו להם כל סכום – ותלמדו מהם.

היו פתוחים ללמוד והכי חשוב, תלמדו ותתנסו, תבחנו את עצמכם ותשתפרו. זכרו: התוצאות הכי טובות מגיעות כשאנחנו הרבה יותר טובים ממה שהיינו.

3# הכוח נמצא בכף היד שלך

אי אפשר לחלום על לקוחות שישלמו לנו מאות אלפי שקלים שכר טרחה, כשלחיצת היד שלנו – הדבר הכי בסיסי אולי – מרגישה כמו מעיכה רפה ומגומגמת של סליים נוזלי. אני ממש לא צוחק, נכון שאנחנו צריכים להשתלם בכל מה שקשור לשפת הגוף שלנו, אבל בואו נזכור שאפילו איך ללחוץ יד אנחנו צריכים ללמוד.

צפו בסרטון האגדי של Allan Pease,  "הכוח נמצא בכף היד שלך". הסרטון זכה למיליוני צפיות בTED, בצדק.

עו"ד, מה לחיצת היד שלך אומרת עליך

#4 החיוך שלכם ממגנט לקוחות

יש מחקרים שמצאו שרוחב החיוך שלנו יכול לנבא את אורך חיינו. אבל אנחנו לא באמת צריכים לקרוא מחקרים כדי להשתכנע שחיוך קורן ממגנט אותנו, אפילו כובש.

נסו לדמיין את מי שאתם בדרך כלל, ובמיוחד כשאתם במשרד ובסביבת העבודה שלכם. האם אתם מחייכים? אם כן, כמה פעמים ביום ואיך החיוך שלכם נראה? האם הלקוחות שלכם זוכים לראות את השיניים הלבנות שלכם? האם הקולגות שלכם וכל שאר האנשים עמם אתם באים במגע נהנים מהחיוך שלכם? אני בכוונה בחרתי בטיפ הזה, כמה שהוא נשמע שולי – הוא בדיוק ההפך מזה.

הקפידו לחייך, ואל תתביישו ללמוד (ולהתרגל) לחייך מכל הלב ומלחי ללחי. בסופו של יום, לחיוך שובה לב יש כוח סמוי שימיס את כל מי שיבוא אתכם במגע. אם תיקחו את הטיפ הזה ברצינות, אני מבטיח לכם ששנת 2022 תחייך אליכם בחזרה (כמו גם אל חשבון הבנק שלכם).

#5 התעניינו באנשים באמת והם תמיד יבחרו בכם

הסופרת מאיה אנג'לו אמרה משפט נפלא: "אנשים ישכחו מה שאמרתם, אנשים ישכחו מה שעשיתם, אבל אנשים לעולם לא ישכחו איך שגרמתם להם להרגיש".

המפתח בלהיות "בלתי נשכח", אהוב ורצוי – טמון במידה רבה ברמת העניין שאתם מגלים באנשים. נסו לשחזר את השיחה האחרונה שלכם עם האדם שהתקשר לברר משהו על השירות שלכם – עד כמה הקשבתם לו? עד כמה ראיתם את האדם שבמעבר לשיחה? הכי קל להתמקד רק בקייס של הלקוח, או לחשוב על הכיס שלו ושכר הטרחה שאפשר להרוויח.

עלינו להפנים שמה שבאמת גורם לאנשים לבחור בנו, זו הידיעה שמתעניינים בהם באמת; במי שהם, במה שחשוב להם, ביקרים להם. כשאתם שואלים לקוח פוטנציאלי "איך אתה מרגיש?", "איך זה משפיע על הבית והילדים שלך?"; כשאתם אומרים ללקוח ש"אני יודע שקשה לך, אבל אני מבטיח להיות איתך" – משהו נפלא קורה… הלקוח שלכם אולי לא ידע להסביר מה בדיוק התרחש, אבל הוא ירגיש עמוק בפנים כמה שאתם האנשים הנכונים ביותר בשבילו.

פעולה היא המפתח הבסיסי לכל הצלחה (פאבלו פיקאסו)

אל תסיימו את הפוסט הזה בהנאה וחיוך בלבד (למרות שגם זה יסב לי אושר וסיפוק). סיימו לקרוא – והחליטו לאמץ לפחות רעיון אחד ולהשקיע בו את כל מה שצריך – כדי להשיג יתרון אמיתי.

אני מאחל לכל הלקוחות הנהדרים שלי, העוקבים אחריי והקוראים שלי – שנת 2022 מוצלחת, משובחת ונפלאה.

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני ישירות לווטסאפ עדכונים חמים בנושאי קידום ושיווק. 

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.