ראיתם פעם איך נראה אתר עורכי דין “בלי שם”?

internatלא אחת עורכי דין פונים אליי מתוסכלים מהעובדה שאתר האינטרנט שלהם לא מופיע כלל בתוצאות החיפוש בגוגל – כשמחפשים את שמם. אכן, אחרי השקעה כה רבה בבניית אתר, עריכתו, כתיבתו וכו’ – בוודאי מצפים אנחנו שמנוע החיפוש גוגל יפרגן לנו בהתאם, ויציג למחפשים את שמנו – את אתרנו.

ובכן, טעות נפוצה של עורכי דין היא להקים אתר אינטרנט “בלי שם”. 
הצטרף עכשיו ל-4500 עורכי דין, המקבלים עדכון כשמתפרסם תוכן חדש

למה הכוונה ואיך מתמודדים עם הבעיה?

ובכן עורכי הדין חבריי, כמו שבית המשפט מבין שפה משפטית נאותה – כך גוגל מצפה מאתנו “לשוחח” עמו בשפה שהוא מבין. גוגל “מבין” את המילים שאנחנו כותבים לו, ופחות את התמונות שאנחנו משבצים באתרים שלנו. למה הדבר דומה? כל עורכי הדין (אני מקווה..) מכירים את תוכנת ה-word הפופולארית. כשאנחנו רוצים להכתיר מסמך בכותרת אנחנו מקלידים אותה בעזרת המקלדת, וגם מגדילים אותה דרך סרגל הכלים של התוכנה (BOLD). ככה אנחנו יוצרים מילים על גבי המסמך, לעיתים גם מילים מעוצבות/דגושות.

אך מה קורה עם הלוגו של המשרד שלנו? האם גם אותו אנחנו “כותבים”? בדר”כ התשובה לכך שלילית. בדר”כ הלוגו שלנו, יחד עם שמות עורכי הדין במשרד ושם המשרד, מוטמע במסמך שלנו כ”תמונה” שעוצבה במיוחד עבורנו, ככל הנראה על ידי סטודיו לעיצוב.

וכך, שעה שהלוגו שלנו והמלל שמופיע בו הוא בעצם חלק מתמונה מעוצבת – גם אם ננסה לחפש במסמך מילים המופיעות בתוך הלוגו (באמצעות שימוש בקיצור Ctrl + f למשל), אנחנו נגלה שהחיפוש לא מוצא במסמך מילים המופיעות שחור על גבי לבן בתוך תמונת הלוגו. מדוע? משום שהן חלק מהתמונה והעיצוב, ולא חלק מהמסמך.

אותו הדבר קורה באינטרנט. באתרים שונים, כמו במסמכי word, ישנם חלקים בעמוד שהם חלק מהטקסט, וחלקים שהם חלק מהתמונות בעמוד. את התמונות בעמוד והכתוב בהן גוגל “לא מבין”…

נדגים: התמונה שמופיעה במרכז דף הבית של אתר הפורומים המשפטיים מכילה את הכיתוב “אתר הפורומים המשפטיים”… המלל מופיע “על גבי התמונה”, והוא חלק מהתמונה. ולא חלק מהטקסט בעמוד.

 lawforumsite

טיפ! איך יודעים שהכיתוב הוא חלק מהתמונה? נסו “להעתיק” את המלל. כשהמלל הוא חלק מהתמונה אתם תגלו שאי אפשר לסמן את המלל. להזכירכם, כשאתם מסמנים טקסט לפני העתקתו, הוא נצבע על המסך ברקע כהה. הביטו בדוגמא הבאה.

דוגמא בה ניתן להעתיק את המלל המרכזי בעמוד הבית נוכל למצוא באתר תביעות קטנות. תוכלו לראות שהמלל “תביעות קטנות” המופיע בצד הימני בראש העמוד אומנם מופיע כמלל עם רקע מעוצב. אך העובדה שאפשר לסמן את המלל “תביעות קטנות” מעידה על כך שהמלל הזה הוא אינו חלק מהתמונה. לשם המחשה ראו כיצד נראה ראש העמוד כשאני מסמן את המלל “תביעות קטנות” בלבד:

smallcliamsite

צריך להבין שמנועי החיפוש “קוראים” טקסט, ולא “קוראים” תמונות. לא חשוב מה כתבת ע”ג התמונה – גוגל בדר”כ “לא רואה” מה כתוב שם. ולכן, כשעורך דין בוחר לשלב את שם המשרד שלו באותיות מעוצבות (או שלא) במסגרת תמונת הרקע בעמוד הראשי, או כחלק מתמונת הלוגו – הרי שגוגל לא רואה את זה, בעוד שבפני הגולש זה מאוד בולט!

אם ככה, הדבר הראשון שצריך לוודא באתר האישי שלכם הוא שבונה האתרים שלכם שיבץ את השם שלכם במסגרת העמוד כטקסט ולא כתמונה!

 

טיפים נוספים –

איך לגרום לגוגל להראות את אתר המשרד שלכם – כשמחפשים אתכם בגוגל?

1. כפי שכבר כתבתי – הדבר הראשון שעליכם לוודא הוא ששמכם מופיע כטקסט בעמוד הבית, באופן בולט, ובראש העמוד.tips120x120

2. מומלץ לבקש מבונה האתר להגדיר את שמכם בעמוד בתגית H1 המוכרת לגוגל, ואשר תבליט את שמכם. מהי תגית H1 לא ממש חשוב שתדעו. אם בונה האתרים שלכם לא יודע… תפטרו אותו!

3. בקשו מבונה האתרים שלכם שישבץ קישור בפוטר התחתון של האתר שלכם, קישור הנושא את השם של המשרד שלכם או את שמכם, ואשר מקשר באופן קבוע לעמוד הבית באתר ->> נזכור, בעמוד הבית מופיע שמכם בראש העמוד, מסומן בתגית H1 כאמור בפסקה דלעיל.

כעת הסיכוי שמנוע החיפוש לא יזהה אתכם, ו/או לא יציג את האתר שלכם בעמוד 1 בגוגל בהקשר של השם שלכם, היא קטנה מאוד (בהנחה שאתה לא בדיוק סלבריטאים שאלפי עמודים ברשת נושאים את שמם..).

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני לפני כולם עדכון בנושאי קידום ושיווק, בווטסאפ

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.

ואם כבר, אז למה שלא נהיה “חברים”? :-)  הפרופיל שלי בפייסבוק

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars דרג/י את הפוסט
Loading...