עו"ד, צא לחופשה עכשיו. זה ישתלם לך

חזרתי לפני יומיים מחופשה בת 12 יום בארה"ב ואני עדיין "נהנה" מג'טלק שמשאיר אותי ערני לחלוטין בשעה 4 בבוקר שעון ישראל – הזדמנות נהדרת לכתוב. למעשה, כבר אחרי השבוע הראשון בחו"ל החלטתי שאני אמצא את הזמן כדי לכתוב את הפוסט הזה. למרות שאני מרגיש שביני לבין הקוראים שלי כבר מזמן ישנם יחסי ידידות ממש, בכל זאת אני מבקש רשות לשתף אתכם בפוסט כזה – שהוא קצת חריג בנוף הפרסומים שלי – פוסט בנימה קצת יותר אישית-אינטימית. בעיניי הפוסט הזה חשוב לא פחות מפוסטים מקצועיים אחרים שפרסמתי כאן.

מי שעוקב אחריי יודע שנסעתי לארה"ב כדי ללמוד (במשך שלשה ימים אינטנסיביים, יחד עם 2000 איש לפחות) מהטובים ביותר בעולם את סודות השיווק באינטרנט, בכנס LasVegas2017-PubCon. פרסמתי עבורכם פעמיים בשבועיים האלה, פעם אחת על תוצאות החיפוש העתידיות בגוגל, ופעם אחת על הטעות שאסור לעורכי דין לעשות בפייסבוק.

LasVegas2017-PubCon - בכנס

אבל היו כמה דברים שלא סיפרתי וככל הנראה לא ידעתם:

  1. נסעתי לבד.
  2. נסעתי כי הייתי חייב חופש, לעצמי, לנשום, לישון, לא לחשוב יותר מידיי על הרגיל והשוטף… אגב, את ההרגשה הזו של "חייב חופש" סחבתי יותר מארבעה חודשים לפחות.
  3. נסעתי למרות שהיה לי ממש קשה לחשוב איך הילדים הקטנים שלי יסתדרו בלעדיי (או יותר נכון, איך אני אסתדר בלעדיהם).
  4. נסעתי למרות שהרגשתי לא בנוח להשאיר את אשתי לדאוג לילדים, לעסק שלה ולשאר ענייני הבית בלי שאני עוזר לה ונמצא איתה.
  5. נסעתי למרות שהיו לי כמה קמפיינים חשובים עבור לקוחות ותיקים וחדשים שנאלצו להמתין (או לבחור לעצמם איש פרסום אחר…).
  6. נסעתי למרות שכמה אנשים שחשובים לי היו צריכים אותי בסביבה.
  7. נסעתי למרות שלא הייתי בטוח שהצוות שלי במשרד יוכל לטפל בהכל, במשך כל התקופה.
    הצטרף עכשיו ל-4500 עורכי דין, המקבלים עדכון כשמתפרסם תוכן חדש

מעבר לים הכל משנה צורה

אני לא יודע לשים את האצבע על ה"משהו הזה" המדויק, שגורם לאסימון ליפול. אבל יש איזה רגע מכונן בכל נסיעה כזו שלי, רגע שבו אתה סוף סוף קולט שאתה לא מרכז העולם ובטח שהעולם לא יושב על הכתפיים שלך. רגע שבו העסק שלך לא מעניין אף אחד ולרגע אחד הוא גם מפסיק לעניין אותך. פתאום אתה ישן כמו תינוק 10 שעות רצוף בלי להתעורר חמש פעמים בלילה; אתה נהנה לעצור לרגע להסתכל על פרח או להתפעל מעץ; אתה סבלני מספיק כדי להסביר בניחותא לתייר אחר כמוך, איך מגיעים לשם ומה יש למצוא באיזור ההוא…

אחרי כמה ימים של ניתוק וחופש, האסימונים מתחילים ליפול

131 מיליון סיבות לצאת לחופש

כשהתיישבתי לכתוב את הפוסט הזה, גלשתי לי קצת ברשת כדי לחפש פוסטים באותו נושא. מצאתי בגוגל כ-131 מיליון(!!!) תוצאות, לחיפוש הצירוף: "why you should go on vacation", זה מטורף! אלפי תוצאות מפנות את הקוראים למחקרים מדעיים שמצביעים על היתרונות שיש לחופשה: מפחיתה מתח, תורמת לבריאות, מגבירה את היצירתיות, מעלה את מפלס האושר הכללי, מאריכה חיים, משפרת את איכות השינה שלנו ועוד ועוד.

ולמרות שנכתב כל כך הרבה על היתרונות שביציאה לחופשה, ולמרות שאנחנו יודעים בעצמנו כמה טוב חופשה עושה לנו – אנחנו לא באמת מייחסים לחופשה את החשיבות שיש להעניק לה. אם נודה על האמת, חופשה היא הדבר שהכי קל לנו לדחות!

החופשה האישית שלי

זו לא הפעם הראשונה שאני יוצא לחופשה אישית כזו. האמת, אפילו בכנס הספציפי הזה כבר הייתי לפני שבע שנים בערך. אגב, במסגרת החופשות האישיות שלי, אם אני לא נוסע לאיזה כנס משמעותי, אני מקפיד לקחת איתי לחופשות כאלה לפחות ספר אחד מעצים במיוחד – בדר"כ ספר שמופיע בספריית "הניהול" ברשתות הספרים – ולהתמסר לקריאה וללימוד ממנו במשך שעות רבות.

בכל חופשה כזו אני כותב לעצמי תובנות, מחדש לעצמי שוב את היעדים העסקיים שלי, מזכיר לעצמי בכתב את מה שבאמת חשוב בעסקים ובחיים, ונהנה מכל רגע של התבוננות שקטה ואמיתית כזו. זה מחדש ומטעין את מצבורי האנרגייה שהתדלדלו עם הזמן, זה מאפשר לי לחזור לשגרה בחיוך ואהבה רבה.

ובכל זאת – אני חייב להודות שאני לא עוצר כדי לצאת לחופשה כזו מספיק פעמים בשנה ובדיוק בזמן הנכון. ואתם?

צאו לחופשה כדי שהעסק שלכם יצליח יותר

בדיוק כמו שאנחנו מחויבים להשקיע בהתמדה בפרסום והשיווק של המשרד שלנו, אנחנו גם צריכים להיות מחויבים לחופש שלנו. יציאה לחופשה, עצירה להתרעננות, הפסקה זמנית של מרוץ העסקים למספר ימים של ניתוק – חשובה להצלחה שלנו, לא פחות מכל שאר המרכיבים שהופכים עסק, לעסק מצליח.

אחד המקומות האהובים עליי בארה"ב. קפה סטארבקס

תחשבו על זה ככה: אנחנו אף פעם לא פנויים לגמרי לצאת לחופשה; אין עיתוי מושלם, לא בפגרה ולא בחגים, לא אחרי דיון ההוכחות הגדול וגם לא ביום שנקלוט עוד עובד לצוות המשרד. מצד שני, אין חופשה מיותרת, אין חופשה שנצטער עליה; בכל חופשה אנחנו לוקחים הרבה אוויר לריאות ואחרי כל חופשה אנחנו מלאים במוטיבציה להמשיך ולעשות.

שורה תחתונה: לכל עורך דין שמנהל משרד עצמאי יש יעדים, שאיפות ומטרות; רובנו מקווים להגדיל את כמות הלקוחות, כולנו מתאמצים להיות רווחיים יותר, אחרים רואים חשיבות רבה בהשתתפות בפאנל בכנס מרכזי – השתתפות שתקדם את כוחו של המותג שהם מפתחים, ישנם עורכי דין ששואפים להופיע בעיתון בתפוצה ארצית או 'להיכנס' למהדורת החדשות ועוד. אם תשאלו אותי, חופשה צריכה להיות גם היא אחד היעדים העסקיים שלכם. בעיניי, המבט הנכון על חופשה הוא לא כעל "פינוק" – חופשה אישית היא אחד הגורמים האחראיים להצלחה העסקית ולתנופה העסקית הכי גדולה שלכם.

אני אהיה גאה בכם אם מיד אחרי שתסיימו לקרוא, תעברו לאתר הנסיעות האהוב עליכם ותשריינו לעצמכם את החופשה הבאה שלכם – לא תצטערו, אני מבטיח 🙂

בהצלחה, אדי

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני ישירות לווטסאפ עדכונים חמים בנושאי קידום ושיווק. 

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.