צעדים ראשוניים לעורכי דין בטוויטר

twiiter5אחרי ששמעת כל כך הרבה פעמים את המושג "טוויטר", ואולי אפילו נחשפת למשמעות המודרנית המשעשעת של המילה "ציוץ"… החלטת (בשעה טובה) לפתוח פרופיל בטוויטר. תהליך הרישום היה קצר ותכליתי.

אבל מה עכשיו? מה בדיוק עושים עם הפרופיל הזה?

 

 

טוויטר; ככה זה נראה (בטוויטר שלי):

mytwitter-eddie

טוויטר – קולנוע מקוון

לטוויטר יש אופי משלו, תרבות משלו. מכאן שחשוב קודם כל להכיר את האתר הזה; צריך להבין אותו. לכן, מומלץ שהכניסה שלך לטוויטר תהא בבחינת: "שב ואל תעשה" – שב וצפה! הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות הוא "לקפוץ למים" ולפרסם סטאטוסים לתאבון. כניסה לשיח בטוויטר בלי הכנה מוקדמת עשויה לגרום לך לנזק, כשאת הפוטנציאל הגלום בפעילות בטוויטר אתה עלול "לאבד" אם ציבור המשתמשים בטוויטר יתרשם ממך בצורה שלילית.

לכן חשוב שקודם כל תכיר את הפלטפורמה, את הקצב ואת הסגנון של "החיים בטוויטר". הערה: אתה לא בפייסבוק… אל תתפתה להאמין שטוויטר היא האח התאום של "פייסבוק". זה ממש לא ככה!

ובכן, ההמלצה הראשונה שלי אחרי שהצטרפת לטוויטר היא להתיישב, להתרווח, ולהרגיש כמו באולם קולנוע: קרי, לשבת ולצפות… 

הצטרף עכשיו ל-4500 עורכי דין, המקבלים עדכון כשמתפרסם תוכן חדש

טוויטר – מסך אחד, הרבה סרטים

140כשאנחנו מדברים על "סרט" בטוויטר, אנחנו מדברים על המעקב שלנו אחרי פרסום הסטאטוסים של משתמש בטוויטר. נדגים: אחד המשתמשים בטוויטר הוא "140.co.il" – המשתמש הזה הוא בעצם אתר אינטרנט המפעיל בלוג מקצועי בנושא אינטרנט, מדיה וטכנולוגיה.

זהו משתמש שחביב עליי במיוחד, באשר חשוב לי להתעדכן בנושאי אינטרנט, מדיה וטכנולוגיה. הסטאטוסים שמייצר המשתמש הזה בטוויטר תמיד מעניינים וחדשניים, ועל כן אני נהנה "לצפות בסרט" שהמשתמש הזה משדר…

המיוחד בטוויטר הוא שאתה צופה בכל הסרטים שמפרסמים המשתמשים אחריהם אתה בוחר "לעקוב" – במילים אחרות, אתה צופה בכל הסטאטוסים שמפרסמים כל המשתמשים אחרים אתה עוקב (להבדיל מפייסבוק למשל – ש"מחליט לבד" מה יפורסם על הקיר המתעדכן שלך).

"סרטים המומלצים" – לעורכי דין בטוויטר

ההנחה שלי היא שאתה מבקש היום להכיר את טוויטר כדי שתוכל בסופו של דבר לתעל את הידע והשימוש שלך בטוויטר לקידום האינטרסים העסקיים שלך – כעורך דין. לכן חשוב שתצפה ב"סרטים" שחשובים לך – כעורך דין מתחיל בטוויטר.

ריכזתי עבורך רשימה חשובה של פעילים בטוויטר שכדאי לך לצפות ב"סרט" שהם משדרים. או במילים אחרות, רשימת נעקבים מומלצת. סידרתי את הרשימה בצורה טבלאית שתאפשר לך להתרשם מעט מאוד מהמשתמש, ועדיין לתת לך כבר כאן להבין כיצד כל אחד מציג את עצמו בטוויטר. בנוסף בחרתי ציוץ מעניין שהמשתמש צייץ לאחרונה, להתרשמותך.

והנה רשימת עורכי דין ישראלים הפעילים בטוויטר ומומלץ לעקוב אחריהם: 

שם משתמש: @twitting_lawyer

פרטים כלליים: עו"ד סער סיקלאי, מתמחה במשפט וטכנולוגיה, אינטרנט, ורשתות חברתיות – יועץ ומלווה עו"ד ביצירת נוכחות אפקטיבית במדיה חברתית מלווה ארגונים בכתיבת social media policy.

ציוץ אחרון מעניין: For Lawyers, the Appeal of Social Media Is Obvious. It’s Also Dangerous  http://bit.ly/i7dn0j

saarsiklaytwitter

___

שם משתמש: @techlawyers

פרטים כלליים: עו"ד איתי שי, ממשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק ושות'; מתמחה במשפט וטכנולוגיה.

ציוץ אחרון מעניין: Our firm's China newsletter for January 2011 (in Hebrew)on internet, telecom, infrastructure and more… http://twitdoc.com/1CG

___

שם משתמש: @ykarniel

פרטים כלליים: ד"ר יובל קרניאל -Media law expert

ציוץ אחרון מעניין:  ככל שנעלמת הפרטיות בתי המשפט מנסים לחזק את הזכות לפרטיות. והפעם, אבסורד חדש:זכות לפרטיות  להדמיה של בית http://2jk.org/praxis/?p=3284

___

משתמשים בינלאומיים שמומלץ לעורכי דין ישראלים לעקוב אחריהם:

 שם משתמש: @ABAJournal

פרטים כלליים: Continuous news updates from the United States’ most-read and most-respected legal affairs magazine and website

ציוץ אחרון מעניין:  Las Vegas Municipal Judge's Son is Charged in Brazen' Heist of $1.5M in Bellagio Casino Chips http://ow.ly/1bacba

abajournaltwiiter

___

שם משתמש: @WSJLawBlog

פרטים כלליים: Wall Street Journal on the cases, trends and personalities of interest to the business community

ציוץ אחרון מעניין: Future of Law Panel: Change With the Times or Find Another Line of Business http://ow.ly/1bjbAa

___

שם משתמש: @LarryBodine

פרטים כלליים: I help professionals get more business and generate more revenue. 20 years in law firm marketing.

ציוץ אחרון מעניין: Allen Matkins Produces Excellent New Marketing Videos – check ’em out at http://bit.ly/e9bhMI

___

שם משתמש: @kevinokeefe

פרטים כלליים: CEO & Publisher of LexBlog. We're improving the lives of professionals by building the world's premier legal network. 28 year lawyer

ציוץ אחרון מעניין: Should lawyers have their own Paper.li? Http://flpbd.it/9vW5 have it, but no need to tweet it.

___

ולבסוף, כפי שכבר למדונו, יהללך זר ולא פיך…

לכן לא אמליץ על עצמי, אך נשמח להיות ברשימת הנעקבים שלכם:

 

שם המשתמש שלי בטוויטר: @Eddie_Su

פרטים כלליים: אדי סוברי, עורך דין, מנכל אתר הפורומים המשפטיים; יועץ קידום ושיווק לעורכי דין ברשת.

ציוץ חשוב: מהו אחד הסודות החשובים לקידום אתרים? http://bit.ly/bkAy9L

___

שם המשתמש של אתר הפורומים המשפטיים: @law_forums

פרטים כלליים: אתר הפורומים המשפטיים – מענה משפטי מקוון, דסק חדשות משפטי, ספריית מאמרים משפטיים ועוד.

ציוץ אחרון מעניין: בקשה לאישור ייצוגית כנגד פלאפון בטענה להפרת הוראות התקנות לביטול עסקה http://bit.ly/h9Fq9M 

lawforumstwitter

סיכומו של דבר – מדוע עליי לעקוב אחרי המשתמשים הללו

נזכור את ההמלצה עמה פתחתי את הרשימה הזו: חשוב ללמוד כיצד מתנהל השיח בטוויטר בטרם מתחילים לפעול. הרשימה שצירפתי תאפשר לך להתרשם מסגנון הפעילות בטוויטר. ההבנה הזו חשובה מאוד, הרבה לפני שאתה באופן אישי מתחיל לפעול. הצפייה במשתמשים האלה תסייע לך להחליט על סגנון פעילות בטוויטר, ועל רשימת המטרות שלך מהפעילות במדיה הזו.

מעבר לכך, ההכרות עם הפעילים שהמלצתי, תאפשר לך באופן כמעט מיידי להתעדכן ראשון בנוגע לנושאים משפטיים חמים, שההפצה שלהם מתחילה קודם כל ברשת… בנוסף, יתאפשר לך להכיר עורכי דין – קולגות למקצוע – שיכולים להיות לקהל שבעתיד יתרשם מהפעילות שלך ויפרסם אותך כמומחה בעל שם (אתה הרי הולך לפעול בטוויטר)… לא זאת, ועוד – תוכל להכיר עורכי דין מחו"ל לקראת פתיחה בשת"פ עם קולגות מעבר לים וכו'.

לסיכום, פעילות של עורכי דין בטוויטר יכולה לתרום רבות ברמה המקצועית לעורך הדין הפעיל. בין היתר היא יכולה למנף הכרה מקצועית בקהילה בישראל הפעילה בטוויטר, וכן להכרה בינלאומית – שיכולה להיות מבוא לפעילות בינלאומית של המשרד.

יחד עם זאת, יש להכיר את הפלטפורמה לפני שמתחילים "לצייץ בה". ההכרות הזו אולי גם תמצא חן בעיניכם, ותסחף אתכם לעשות שימוש חברתי בטוויטר, כפי שעושים מיליונים ברחבי העולם.

………………

הנושאים עליהם אני כותב מעניינים אותך? הצטרף/י עכשיו לעורכי הדין המקבלים ממני לפני כולם עדכון בנושאי קידום ושיווק, בווטסאפ

איך מצטרפים? בקלות! שלח/י לי עכשיו הודעת ווטסאפ באמצעות הקישור הזה, ואני אדאג שתקבל/י לפני כולם את העדכונים הכי חשובים שאני מפרסם.

ואם כבר, אז למה שלא נהיה "חברים"? :-)  הפרופיל שלי בפייסבוק

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars דרג/י את הפוסט
Loading...